A+ A A-

O nas

Częste podróże do słonecznej Italii w sprawach służbowych zaowocowały, oprócz satysfakcji zawodowej, poznaniem prawdziwej włoskiej kuchni, prostej, szybkiej, zdrowej i niezwykle smacznej. Nie mówimy tutaj o daniach podawanych w pizzeriach, tratoriach czy ristorante, znanych z turystycznych szlaków, ale o smakach włoskiej kuchni domowej, odkrytych dzięki gościnności i uprzejmości grona przyjaciół z różnych regionów Włoch.

onas2

W każdej tradycyjnej włoskiej rodzinie, jest przepis na ciasto do pizzy, spaghetti i inne smakowitości, przekazywany z pokolenia na pokolenie, z matki na córkę, czasami z teściowej na synową :). Każda gospodyni domowa pilnie strzeże swoich tajemnic, tych delikatnych niuansów kulinarnych odróżniających smak jej spaghetti od spaghetti sąsiadki, bo tradycja, rodzina i miłość do jedzenia to kwintesencja Italii, bez względu na region. Oczywiście dziś wszystkie przepisy są powszechnie znane i dostępne w internecie w niezwykłej obfitości, ale o doskonałym smaku decydują właśnie te niuanse, owe tajemnice.

Jak to się stało, że podzielono się z nami tymi tajemnicami ??? Tak naprawdę do dzisiaj nie wiemy, być może w ten sposób została zauważona i doceniona pasja i zamiłowanie do włoskiej tradycji, włoskich smaków i samych Włoch. Jednak bez względu na powód tak okazanej sympatii, możemy dzisiaj podzielić się z Państwem naszą pasją i tym, co w kuchni włoskiej najwspanialsze, prostym, wspaniałym smakiem: pysznego, delikatnego ciasta, słońca w pomidorach San Marzano czy prawdziwej włoskiej mozzarelli pachnącej ziołami z nad rzeki Volturno.

Kuchnia włoska - LegionowoNasz consigliere Simone, jest prawdziwym pasjonatem pizzy, czuwa nad każdym szczegółem i pomaga dobierać do naszej pizzy składniki tylko najwyższej jakości. Każda jego wizyta owocuje nowymi doświadczeniami i nowymi kompozycjami, oferowanymi w Pizzy Dnia. Powszechnie mówi się, że Włosi to mistrzowie improwizacji, pewnie dużo w tym prawdy, ale nie jeśli chodzi o prezencję i kuchnię, tutaj dla Włocha każdy szczegół ma znaczenie, każdy detal stanowi kwintesencję całości. Dbając o wspomniane szczegóły, zapraszamy w podróż po włoskie smaki do naszej pizzerii, szczegóły w zakładce MENU.

Buon Appetito!